Serce O mnie U kardiologa Moi przyjaciele Tu bywam Linki O psach O kotach Biblioteka George Clooney Owoce kot2 kot1
To znow ja Oto ja MyLab30 - informacje o urządzeniu MyLab30 Przyjaciele kot3
Moje koty Kontakt Red Hot Chilli Peppers badania wyjazdowe

Bardzo nie lubię pisać o sobie. Generalnie cierpię na tak zwany syndrom białej kartki mam więc nadzieję, że wszystkim, którzy mnie nie znają wystarczy kilka danych „usprawiedliwiających” moją obecność w świecie wirtualnym w powiązaniu z hasłem kardiologia weterynaryjna.

Maj 2013

W tym roku czekają mnie ponowne, olbrzymie zmiany w życiu zawodowym.
Muszę pochwalić się, że zostałam przyjęta jako rezydentka ECVIM - CA (European Collegeof Veterinary Internal Medicine - Companion Animals) z dziedziny kardiologii w Zurychu.
Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i możliwość zrobienienia dyplomu europejskiego - jedynego dokumentu uznawanego w Europie poświadczającego specjalizację w medycynie weterynaryjnej! Związane jest to z dalszą intensywną nauką i pracą pod opieką najlepszych europejskich specjalistów, nie tylko z kardiologii ale też z wielu innych dziedzin medycyny.
Niestety, oznacza to również spędzenie długiego czasu w Szwajcarii i kolejne zaburzenia w trybie przyjmowania pacjentów w Polsce. Wiem, że będzie to dla Państwa duże utrudnienie - w zamian jednak oferuję ciągłe podnoszenie moich kwalifikacji i jak najlepszą opiekę nad pacjentami.
Mam nadzieję, że przyjmiecie to Państwo ze zrozumieniem. Tym, bardziej, że w trosce o pacjentów postanowiłam nie wyjeżdżać na cały czas trwania rezydentury jednym ciągiem, a podzielić naukę na okresy, tak by co 3 miesiące przyjeżdżać na 2 miesiące do Polski.

W czasie pobytów w Polsce będę intensywnie pracować, zarówno w Warszawie, jak i wykonywać badania wyjazdowe.
Na czas mojej nieobecności w większości lecznic, w których przyjmuję zostawiam godne zastępstwo - lek. wet. Krzysztofa Kuczewskiego. Od ponad 2 lat uczestniczy on w moich badaniach kardiologicznych, kształci się, współprowadzi szkolenia dla lekarzy - tak więc na pewno nie zawiedzie Państwa oczekiwań.
Wszelkie informacje na temat dni/godzin jego konsultacji udzielać będą pracownicy Recepcji w lecznicach, w których przyjmuję. Dzwoniąc do lecznic będziecie też mogli Państwo zapisać się na konsultacje do mnie, w okresie, kiedy będę przebywać w Polsce.
Do końca kwietnia przyjmuję bez zmian.
W Zurychu będę przebywać od maja do końca lipca, tak więc w sierpniu i we wrześniu zapraszam ponownie na spotkanie w Polsce. Oczywiście kontakt mailowy info@kardiologiaweterynaryjna.pl pozostaje cały czas aktualny i jest do Państwa dyspozycji!

2010
W związku z otrzymaniem możliwości pracy w ramach stażu kardiologicznego w Klinice Małych Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Berlinie od 1 lutego 2010 roku czeka mnie kolejna przeprowadzka. Tym razem jednak, na szczęście, tylko na 3 miesiące. Na szczęście Berlin nie jest tak odległy od Warszawy jak Mediolan, dlatego będę mogła spędzać weekendy w domu nie rezygnując całkowicie z kontaktu z pacjentami w Polsce. Oczywiście zarówno wymiar pracy jak i liczba odwiedzanych przeze mnie lecznic będą ograniczone, jednakże, mam nadzieję, nie będzie dla moich pacjentów problemem nie do pokonania ? Nowe godziny przyjęć znaleźć można w dziale "tu bywam"

Koniec roku 2010 był niespodziewany i dość intensywny..
Listopadowy wypadek sprawił, że przez ponad 2 miesiące nie byłam w stanie w ogóle przyjmować pacjentów, ani w Warszawie, ani w Berlinie.
Rehabilitacja trwa wprawdzie cały czas, ale od początku marca 2011 mam nadzieję wrócić do pracy już na pełnych obrotach.

Nowy grafik przyjęć można znaleźć w dziale "tu bywam" a informacje na temat badaniach prowadzonych poza Warszawą w zakładce "badania wyjazdowe".

Pozytywniejszym akcentem związanym z końcówką roku 2010 był fakt, że w grudniu obroniłam doktorat na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej uzyskując tym samym tytuł doktora nauk weterynaryjnych. 2009

– powrót „na ojczyzny łono” i początek dalszego rozwoju w dziedzinie kardiologii weterynaryjnej w ścisłej współpracy naukowej ze swym włoskim nauczycielem
– niezmienna chęć zwalczenia syndromu białej kartki, zakończenie pisania i obrona pracy doktorskiej... 2007-2008
Internship i półtoraroczny staż w Klinice Weterynaryjnej „Gran Sasso” w Mediolanie u jednego z najznamienitszych europejskich kardiologów i kardiochirurgów dr n. wet., dr n. med. Claudio Bussadori (dypl. ECVIM Cardiology)

od 2003 praca w Katedrze Nauk Klinicznych w Zakładzie Chirurgii i w Klinice Weterynaryjnej Bemowo w Warszawie
Liczne udziały w konferencjach i szkoleniach, publikacje w czasopismach weterynaryjnych i praca w charakterze tłumacza literatury medycznej.

2002 ukończenie studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie
w tym samym roku:
– początek Studiów Doktoranckich w Zakładzie Chirurgii Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej (pierwsze kroki mające na celu spełnienie marzenia o kardiochirurgii... ;))
– dwukrotny miesięczny staż kardiologiczny na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Freie Universitaet w Berlinie u dr med. vet. Marianne Skrodzkic.d.n. (mam nadzieję...)

kardiologiaweterynaryjna.pl :: O mnie :: O psach :: O kotach :: U kardiologa
Moi przyjaciele :: Tu bywam :: MyLab30 :: Linki :: Biblioteka :: Badania wyjazdowe :: Kontakt


Copyrights © 2009 www.kardiologiaweterynaryjna.pl
Projekt graficzny i opracowanie: Maria Ceraficka / www.orwidgraf.com